קייטרינג חלבי – עריכת שולחן

בדרך כלל חברות קייטרינג חלבי אחראיות, לא רק על האוכל, אלא גם על יצירת אווירה נעימה ויפה באירוע. על מנת ליצור אירוע מרשים, רצוי להתחיל בבחירת מפות נאותות לשולחנות. הפשתן הוא פשוט מאוד אך מיוחד כמו גם המשי, רצוי לבן אבל מפה עם רמז של צבע גורמת לכך שאי אפשר להתעלם ממנה וגורפת מחמאות ביצירת כלל התפאורה האירוע שלכם. ברור שאת המפיות יש להתאים למפות שבחרתם לכל השולחן, שאגב חייבות להיות מגוהצות היטב, ללא קמטים. עיצוב השולחן אומנם צריך להיות ואולי המרכזי ביותר, משמש כדי לשפר ולשדרג את האירוע כולו אך אל לכם להגזים עם קישוט השולחנות. זכרו, פחות זה יותר!

סידור המפיות והנחת הסכו"ם לצד הצלחות צריך להתבצע לפי מספר כללים של חברת קייטרינג חלבי וצריך לציית להם. מפית צריכה להיות ממוקמת על גבי הצלחת שבחרתם ולה טבעת מפית העוטפת אותה בצורה מרשימה ושומרת עליה מסודרת ויפה. יש למנוע קיפול אוריגמי של המפית בכל סגנון שהוא שכן, צורה זו אינה נשמרת כבר לפני שהאורחים התיישבו וחבל על המאמץ. סכינים וכפות מניחים תמיד בצד ימין בעוד את המזלגות יש להניח בצד שמאל. יוצא דופן הוא סכו"ם הקינוח אשר ממוקם מעל הגדרת המקום (הצלחת), בעקרון, סכו"ם צריך להיות מונח כך האורח לוקח אותם מן החוץ פנימה לכן, אם אתם מתחילים עם מנה ראשונה, כמו סלט, סכין ומזלג יכולים להיות סכו"ם המתאים ביותר עבורו ועל הסכין סלט להיות ממוקם בצד ימין הפנימי והמזלג סלט בצד שמאל הפנימי כך שזה יהיה הסט הראשון של כלל הסכו"ם. באם חברת קייטרינג חלבי מגישה מרק, כף המרק תהא ממוקמת לצד סכין הסלט בצד ימין. סכין ומזלג דגים צריכים להיות ערוכים אם יש לך כמובן הדגים. אם אין סט של סכיני דגים ומזלגות אל ייאוש, סט של סכו"ם רגיל יספיק. בסוף המנות כמובן שמגיעים הקינוחים, להם מיועדים כפיות ומזלגות קטנות שיונחו במאוזן מעל כלי הקינוח.

כעת, כשעניין סידור המפות, מפיות והסכו"ם סודר, חברת קייטרינג חלבי מסדרת מס' כוסות לכל סועד. הכוסות צריכות להיות ממוקמות בצד ימין, מעל הסכינים. כמות הכוסות לסועד תלויה במספר היינות או המשקאות שברצונכם להגיש בשולחן, בדרך כלל נהוג להניח כוס יין אחת וכן אחת לשתיה קלה שהיא דומה לכוס יין רק גדולה יותר. יש לוודא הצבת כוס מים גם כן. לידיעתכם, בארצות אחרות נהוג באירועים לשים צלחת קטנה אליה חמאה ובצד להניח סכין חמאה והם צריכים להיות ממוקמים בצד שמאל, ליד יתר המזלגות.

כבר בשכירת השירותים מחברת קייטרינג חלבי כלשהי – וודאו כי כלל הכלים של החברה הם כלי זכוכית מלוטשת וכלי הכסף עם ניצוץ בהיר.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.