קייטרינג חלבי – גדילה וצמיחה

עסק של קייטרינג חלבי אינו מוגבל כיום רק למתן שירותים באירועים משפחתיים, מסיבות, ארוחות ערב מפוארות או אירועים חברתיים מפוארים. הוא גם צריך לשרת בכנסים עסקיים אשר ישפרו את הסיכויים של העסק. מצד השני, אם הוא חדש במגזר זה, שלא יהסס לקחת חוזה ולהסכים לעבודות קטנות, כגון: מסיבות קטנות או התכנסויות. לא כדאי רק לערוך ולשרת בחתונות כבדות או ימי נישואים ובר מצווה. אם העסק רוצה להתחיל לעסוק בעניין קייטרינג חלבי יש גם את האפשרות הטובה ביותר לספק ארוחות צהריים דשנות, בתוספת כיבוד קל ומשקאות לעובדי משרדים ומסיבות קטנות וצנועות. בדרך זו גם הם לא יחמיצו את הארוחה החשובה של היום.

 

חברת הסעדה יכולה לעסוק גם בארוחות בוקר, צהריים וערב למשרדים ולהכניסם לתפריט שלהם. היא יכולה לשמור על מנות קלות כגון מאפים, פירות טריים וכריכי ארוחת בוקר טעימים. ארוחות הצהריים בדרך כלל יכללו ארוחות חמות, סלטים, יוגורט או מרקים. עם זאת, הבחירה בעצם תעשה על פי נוחות, עונה וזמינות של חומרים. המחיר גם צריך להיות כל הזמן כשיקול מרכזי של החברה. היא יכולה גם להתחיל את שירותיה על ידי לקיחת הזמנות בכמויות גדולות מהעובדים של משרדים שונים. שעת ארוחת הצהריים של כל משרד היא כמעט באותו הזמן ואז היא יכולה לספק ארוחת צהריים חמה במחיר סביר. כמובן שגם יכולה להשתמש בצלחות וכלים אחרים חד פעמיים, כך שאין צורך לנקות אותם.

קייטרינג חלבי יכול לספק את השירותים המכובדים שלהם למגזרים שונים אשר יסייעו בהרחבה או פריחה של העסק שלהם. ספקית שירותי שכאלו יכולה להרחיב את שירותיה בזמן הנכון על ידי אירועי קידום מכירות, מסיבות השקת המוצר, איסוף מפגש חברתי וכל מיני אירועים לחוגים מצומצמים ופרטיים. החברה יכולה לדון בתפריט, כמו גם על הנושא של הקישוט. אפשר וצריך שתשאל את הלקוחות שלה אם הם רוצים לארגן מזנון בכניסה כמעין בופה או שרוצים את המזון ללא בופה ושיוגש על ידי צוות המלצרים של החברה. החוזה הגדול הראשון לכל חברה הוא כאשר הוא מקבל את ההזדמנות לספק אירוע ענק, כגון: חתונה או בר מצווה. שם היא צריכה להיות זהירה מאוד ולעבוד כמיטב יכולתה על מנת להוכיח את עצמה. כאשר חברת קייטרינג חלבי מוכיחה עצמה כטובה ביותר זה אומר שהיא מסוגלת להתמודד בהצלחה כמו יתר חברות ההסעדה הגדולות ולספק ללקוח חוויה בלתי נשכחת לחלוטין.

לאחר שהחליטה החברה לצמוח ולגדול תוך כניסה לתחומי ההסעדה, היא צריכה להיות מודעת לעובדה כי רמת התחרות גדלה עם כל יום שעובר. ולכן היא צריכה לשמור על מחיר אחיד לפי מחירי השוק ולא נמוך מזה. ברור שאנשים הפכו להיות מאוד חסכוניים כאשר מדובר בלהוציא את כספם ולכן הם מחפשים שירותיקייטרינג חלבי בתקציב מבלי להתפשר על איכות המאכלים המוגשים.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.