קייטרינג חלבי – ניו ג'רזי

המשק יכול להיות במצב רע, אבל דבר אחד בטוח: כל אחד רעב באיזשהו שלב של היום. עבור תעשיית המזון ושירותי קייטרינג חלבי, המפתח להמשיך בהצלחה הוא לדעת כיצד להסתגל במצבים ההפכפכים של המשק.

 

ריק בוט, מנכ"ל חברת הפצת מזון ארוז שבסיסה במרכז ניו-ג'רזי מספר שכאשר הכלכלה החלה לצנוח בשנים 2008 ו -2009, הוא לא נבהל שהביקוש לשירותי הסעדה התחיל לרדת. במקום זאת, הוא הרחיב את העסק שלו כדי לכלול אריזות מזון בהפצה מסחרית, בשותפות עם חברה אחרת מפלורידה, שמתמחה בהספקת שירותים של מזון דיאטטי.

החברה, בשם "מארי" בניו-ג'רזי הרחיבה את שירות קייטרינג חלבי שלה כדי לכלול ייצור של מזון ארוז ועכשיו מייצרת מזון דיאטטי ארוז עבור חברות ארציות. בינואר 2011, התרחבה החברה פעם נוספת, על ידי יצירת ארוחות דיאטטיות וכעת כ- 50,000 משלוחים של ארוחות אלה מופצות מדי שבוע ברחבי האזור. הרחבת העסק אומנם היתה בעלות של מיליון דולר אך הכפילה את יכולתם והוסיפה יותר מקומות עבודה לכלכלה של ניו ג'רזי,

החברה טענה כי היא היתה במשא ומתן לגבי הקמת שני מטבחים מסחריים לא מזמן כך שלפני ההרחבה היו להם 45 עובדים ועם הקמת המטבחים החדשים במקום חדש הם כבר יגדלו ליותר מ- 65 עובדים וימשיכו להעסיק יותר ויותר ככל שהם יתקדמו לקראת עבודה במשמרות ובלוח זמנים קפדני של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

ריק בוט הוא שף מיומן שהפך את עסקי קייטרינג חלבי למין מאכל לאומי מופץ ומסחרי. הוא עצמו מוצהר כ"ילד ג'רזי", סיים במכללה קולינרית לפני פתיחת עסק ההסעדה בשנת 1978. במשך הזמן הוא שכר את ג'ק מק'קאן השף בעל השם הדגול והמוכשר. בוט ואחיו אנדרו יצרו חברה שגרפה 10 מיליון דולר מכירות שנתיות בשנה שעברה.

בוט מספר כי בגיל 16 הגיע לביתו והודיע להוריו שהוא הולך להיות בעלים של מסעדה גדולה, הוריו רק הקשיבו לרעיונו אך לא ממש התלהבו. בוט מודע לכך שזו עבודה קשה, צריך כמה הפסקות גדולות וחייבים לאהוב את מה שעושים.

"מארי", החברה השותפה של בוט, ממשיכה לספק שירותי הסעדה לאירועים פרטיים כמו חתונות ואירועים עסקיים בשיתוף עם החברה של בוט וכוללת גם צוות בישול קולינרי (CRT) שמתעסק בחלוקת מזון לאנשי סיוע לנפגעי אסונות כמו הצלב האדום האמריקאי, אחרים מקומיים, רשויות המדינה וסוכנויות פדראליות ואחרות בשעת חירום.

בנוסף, הם מכינים חבילות מזון שנמכרות במקומות מסחריים רבים, כולל נדל"ן, מוזיאון מוריס במוריסטאון בניו ג'רזי וכו'. הם מייצרים, אורזים ומפיצים מזון הן מוכן והן קפוא וטרי של קייטרינג חלבי.

בוט מאמין בצוות העובדים הנאמן שלו והסביר שזה, בעצם, מה שלדעתו הופך את העסק שלו למצליח ולהמשיך לשגשג. הצוות יוצר אווירה נהדרת, כל אחד מקבל ארוחות חינם והוא דוגל כי המשפחה במקום הראשון ולכן אם יש להם בעיה בבית, שולח אותם קודם כל לטפל בבעיה.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.