קייטרינג חלבי – המלצות למנות

התפריט מככב בכל אירוע, מסעדה, קייטרינג חלבי ועוד. האורחים מחזיקים את התפריט וכבר מתחילים לסרוק אותו מתחילתו ועד סופו. הם קוראים סעיף אחרי סעיף, לפרק זמן קצר, ומנסים להבין מה הם רוצים לאכול.
הצעות בתפריט יכולים, צריכים וחייבים להעשות כל כמה זמן. בדרך כלל, מיד אחרי שמחלקים את התפריט, עדיין יש בהם את תשומת לב האורחים. אולי הם גם מחכים לכם בסקרנות לדעת יותר ממה שמצוי בתפריט, כך שלפעמים השקעה בתפריט עצמו ובמנות שאינן רשומות בו יכולה להפוך את הארוחה לחווית אוכל בלתי נשכחת. אתם יכולים להיות המדריכים של האורחים לארוחה. אם אתם עושים עבודה נהדרת, האורחים שלכם יסגרו את התפריט אפילו מבלי לעיין בו. הרי שגם שפת הגוף שלכם, הקול שלכם והידע שלכם הופכים את מנות האוכל לסיפור מרגש ומעניין.
ישנן חברות קייטרינג חלבי שקהל רחב של אנשים התרשמו עמוקות מהן. הן הגיעו למצב בו לקוחות ואורחים קבועים רק רצו להיות מוגשים על ידן, האורחים כבר בפעם הראשונה פשוט לא היו צריכים את התפריט וכולם עזבו את המקום כל כך מאושרים ושבעים, זה היה מעבר לסיפוק, וכולם חזרו- עם חברים, משפחות וקולגות.
הדרך הטובה ביותר להתחיל בהסברת המנות היא לדמיין את האורחים שלכם וכך לא צריך תפריט. כלומר, אתם צריכים לברר ולהציע כלים לאורחים שלכם שעשויים לעניין אותם, כי אתם לא יכולים להסביר את 20 הפריטים בתפריט. בחרו 3 או 4 מנות עיקריות מתפריט קייטרינג חלבי וראו איך האורחים שלכם מגיבים על זה. כמו כן, אתם צריכים לעשות את זה בצורה מרגשת ובלתי נשכחת, אחרת האורחים שלכם ישתעממו כבר אחרי המלצה אחת, לדוגמה: כאשר אתם ממליצים על דגים, כדי לספר סיפור קצר על האוקיינוס הרחב שבצבע כחול וחופים יפים (אם רלוונטי), כאשר ממליצים על פסטות ופשטידות יש לטפל קצת יותר בזהירות, אלא אם כן באמת יש משהו מיוחד, מומלץ ליצור תמונה מושלמת, עם הקרמה למעלה או משהו דומה. אחרי שהמנה העיקרית נבחרה, המשיכו ללוות את האורחים למנה ראשונה או קפיצה לקינוחים מעוררי חשק. שימוש במילים כמו: סלט טרי פריך עם שמנת, או מרק עסיסי מוקרם וכו' מעוררים את בלוטות הטעם על לשון האורחים על ידי תמונה שאתם מציירים להם ולכן את זה יש לקחת בחשבון.
אז כל מה שצריך זה לנסות וללמוד את נושא הסברת המנות ולאחר זמן מה תראו איך המגע האישי שלכם פועל על לקוחות ושני הצדדים יוצאים מסופקים, הן עם אתם חלק מצוות מסעדה והן כחלק מחברת קייטרינג חלבי.

על מנת לבצע זאת בצורה הטובה ביותר, זכרו שהדבר הכי חשוב הוא לדעת את התפריט כולו בעל פה ואת כל הפרטים שמכילה כל מנה ומנה, ככל שתדעו יותר פרטים כך תוכלו ליצור סיפורים נרחבים ומעניינים יותר. כמובן שעליכם לדעת לבטא כל מנה ומרכיב בה ותמיד להישאר בקשר עין עם הלקוח.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.