קייטרינג חלבי – תכנון הקמת העסק

קייטרינג חלבי הופך להיות עסק גדול בימים אלה. היתרון העיקרי הוא הדרישה להון שבעסק הזה הוא נמוך למדי. למעשה, אם יש לכם שף טוב איתכם אז אתם יכולים לשכור את הציוד ולמנות אנשים להצטרף אליכם בעסק בתשלום יומי בתחילה. לאחר מכן אתם יכולים לקבל עסק יציב הכולל כוח אדם וציוד עבור העסק שלכם. קייטרינג חלבי מכיל בתוכו בעצם שני סוגים: לאירועים ונייד, דהיינו- אירועים מיוחדים בשטח, באולם או בבית, כגון: חתונה, מסיבה וכו'. להלן מס' דברים שעליכם לדעת לגבי העסק.

 

כאשר אתם נמצאים בעסק זה, אז הדבר החשוב ביותר הוא לתכנן את האסטרטגיות העסקיות בקפידה. מציאת לקוחות גם חלק חשוב בעסק הזה, אתם יכולים לקבל את הלקוחות באמצעות מודעות מסווגות או דרך אנשי הקשר האישיים שלכם. קודם כל אתם צריכים ללמוד את הדרכים להיות צנועים עם הלקוחות שלכם, בגלל הצניעות אתם יכולים לקבל עוד כמה הזמנות דרך אנשי הקשר של הלקוח. לאחר מכן אתם צריכים להקשיב לדרישות הלקוח שלכם בזהירות. עכשיו אתם צריכים לארגן קצת יותר את דרישות הלקוח שלכם. לא פעם קייטרינג חלבי לאירוע כולל ארוחת בוקר, ארוחת צהריים וארוחת הערב – כל השלושה, כשאלו סוגים תמיד רווחיים, כך שאתם צריכים להתמודד עם סוגים אלה של הזמנות בזהירות עצומה.

לפני שהולכים דרך גורמים כמו תפריט או אוכל, מאוד חשוב להסתכל ולחשוב על כמה גורמים אחרים. קודם כל, אתם צריכים לארגן מי שתייה טריים במטרה לשמש לבישול ושתייה לאורחים, שנית, ציוד הקשור לארוע הוא גם כן מאוד חיוני. הציוד צריך לכלול מיכלי מזון, כלים, כפיות, כוסות, מפיות וכו', אתם גם צריכים לחפש את שולחנות האוכל באיכות הטובה ביותר. אתם יכולים לשתף פעולה עם כל ספק ציוד טוב למטרה זו. לאחר ארגון כל אלה, למנות כמה אנשים ולחלק את האחריות עליהם, חלק יעזור לשף בעוד כמה יהיו מעורבים בשירות וניקוי כאשר חיוני למנות מנהל בעוד העובדים מגישים את המזון.

נגיע לחלק העיקרי של העסק קייטרינג חלבי שהוא יצירת התפריט לארוע. תמיד עדיף להשאיר את האחריות של בחירת התפריט ללקוח בעוד שהוא בוחר את התפריט אתם יכולים להסביר את היתרונות והחסרונות של התפריט המסוים. אתם יכולים להציע כל תפריט אחר במקום תפריט מסוים שנבחר על ידי הלקוח עם סיבה מסוימת. כעת, אתם צריכים להציע את התפריט שרוב האנשים אוהבים, לדוגמה, כאשר לקוח רוצה ללכת על התפריט האיטלקי אתה צריך להציע לו לכלול פיצה ברשימת התפריט כמו רוב האנשים שאוהבים את זה.

לבסוף, אתם צריכים שיהיו שפים טובים איתכם ואתם צריכים לנסות ולעשות את שרות קייטרינג חלביברמה הטובה ביותר על מנת להחזיק בחברה שלכם, להרוויח וליצור מוניטין בעל שם מכובד.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.