קייטרינג חלבי – הקפאת מזון

ענף קייטרינג חלבי הוא ענף קשה מאוד לפיצוח ולכן כאשר אתם עוסקים בו הוא מתגמל מאוד. בעסק הזה אתם צריכים לתת כמות עצומה של תשומת לב לבטיחות המזון וההיגיינה בו, עליכם לוודא שיש לכם את הציוד המתאים, כך שתוכלו לעקוב אחר ההליכים כראוי. ישנם מאפיינים חיוניים למטבח טוב, כגון: כיור גדול המציע מים חמים אך המאפיין הבולט והחיוני ביותר הוא: מקפיא מסחרי טוב ויעיל המציע היגיינה מעשית בפתרון אחסון מזון, בתוספת יצרן קרח מעולה שמובנה בתוכו, מומלץ עבור כל עסק מצליח בענף קייטרינג חלבי.

 

לעסקים בענף המזון היכולת להקפיא מזון היא יתרון גדול. מזון קפוא הוא אמצעי בו עסק יכול לצמצם אוכל מצוין שנזרק משם, תוך תוצרת טרייה הנכנסת למקפיא שתוחלת החיים יכולה להיות ממושכת באופן משמעותי על ידי הקפאה ואם יש לכם את היכולת לשמור על הרבה אוכל, אז אתם יכולים לקנות בכמויות גדולות יותר ובכך לחסוך יותר כסף.

אם אין לכם מקום או מימון עבור ההתקנה של מקפיא, מקפיאים מסחריים יכולים להיות הבחירה הטובה ביותר. אחד היתרונות שיש במקרר מסחרי הוא מקום האחסון שמאפשר אחסנה של כמויות מזון אדירות, שהרי בחברת קייטרינג חלבי זהו יתרון אדיר.

מקרר מקפיא מסחרי יכול להיות מעין משבצת בכל מקום בתוך הנחות היסוד שלכם, אז גם אם יש לכם מגבלה של שטח באזור המטבח, אתם יכולים להתקין את המקפיא המסחרי בכל מקום ובתנאי שיש שם אספקת חשמל כמובן.

ישנם מספר היבטי היגיינת מזון שיש לשקול אם אתם משתמשים במקפיא לאחסון מזון:

לכל מי שרוכש מזון קפוא תצטרכו לוודא שהמזון הקפוא נכנס ישר למקפיא, כך כאשר מתישהו שתתחיל בהליך ההפשרה, כמות החיידקים לא תגדל. באופן דומה, אם אתם מקפיאים מזון טרי, רצוי להקפיאו בהקדם האפשרי או כאשר הוא כבר מוכן לאחסנו ישירות במקפיא ובכלל- כל אוכל מבושל.

כל עוד נותר אוכל בטמפרטורת החדר, זה מגדיל יותר את הסיכון שלו להזדהם. כמו כן, כאשר הנכם מקפיאים מזונות טריים ומפשירים, פעם אחת ושוב מקפיאים, יש בכך סיכון רב שיתמלאו בחיידקים.

עקב הבעייתיות שבהפשרת המזון בייחוד בעסק קייטרינג חלבי, חשוב כי תחלקו את המזון שברצונכם להקפיא למנות קטנות יותר, במיכלים נפרדים או קופסאות נפרדות לפני ההקפאה, כך המזון יכול להיות מופשר בפרק זמן קצר יותר ובכך אתם מקטינים את הסיכון של האוכל להתמלא בחיידקים ובעצם כך אתם יכולים לבחור את כמות ההפשרה בכל זמן נתון.

אם אתם עדיין לא משוכנעים מההטבות שמקפיא מסחרי מציע לעסק קייטרינג חלבי, קיימת נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון שהיא במקרה של אספקת חשמל עליכם לדעת שבמקפיא מסחרי קיים, בהרבה יותר, כוח ולכן בזמן כזה הוא גם יישאר קר יותר וגם תפחיתו במידה ניכרת את כמות המזון מבוזבז ולמרות כל זה- אל תשכחו, שבמקרה של הפסקת חשמל או אפילו הפרעה קטנה באספקת החשמל, לבדוק את המזון תמיד.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.