קייטרינג חלבי – תעודת היגיינה

זה חשוב ביותר שבכל עסק, כמו: קייטרינג חלבי למשל, תהייה את כל ההכשרה וההסמכה המתאימים. זה חשוב לא רק מבחינה משפטית, אלא גם מנקודת מבטם של הלקוחות. אנשים צריכים לדעת שעסקים אלו נוהגים ברמה גבוהה של היגיינה בכל העת בעסק שלהם. זו הסיבה שכל כך הרבה חברות קייטרינג חלבי, מסעדות וכו', תולות בגאווה רבה את תעודת ההכשר / היגיינה של מזונם בתצוגה ברורה, במסגרת יפה, על הקיר שלהם. אחרי הכל, אם הם עובדים בתעשיית ההסעדה עליהם להיות מודעים היטב עד כמה יקר ומעל הכל ערך המוניטין.

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה בעת כניסה לאולם / גן אירועים, בית קפה, מאפייה או מסעדה, לתהות לגבי הניקיון וההיגיינה הכללית במקום בכלל ובאזור הכנת המזון בפרט. לקוחות צריכים להיות מסוגלים להיכנס למקום כאמור עם אמון מלא שהיגיינה היא בעלת החשיבות העליונה במקום. תשעים ותשעה אחוזים מהעסקים הם נקיים ומסודרים ובעלי תעודה על כך, הבעיה היא שהאחוז האחד שאינו כזה, יוצר הרבה מאוד פרסום רע לכל השאר. כבר צפינו וראינו מהו פרסום רע, הן בטלוויזיה והן במקורות מדיה אחרים אשר תיעדו מפעלים, מקומות, מסעדות וכו' אשר רמת הניקיון בהם שואפת לאפס.

תעודת היגיינה לעסק נפוצה יותר בחו"ל בקרב מסעדות וחברות קייטרינג חלבי שונות, ובייחוד בימים אלה, זה מעולם לא היה פשוט יותר לקבל אישור על עסק מסויים בחו"ל שיש לו תעודת היגיינה למזון. הודות לאינטרנט, זה פשוט מאוד בהקלדת שם בית העסק וכך מבלי הטרחה של צלצולים סביב מספר חברות שונות אנו מקבלים מידע באם יש לאותו עסק תעודת היגיינה. לדוגמה, בבריטניה קיים אתר אינטרנט: http://www.highspeedtraining.co.uk שיכול לספק ללקוחות ולאנשים שונים, לפי מקומות, את אישור היגיינת המזון שהם מחפשים. לא רק זה, אלא שרוב השירותים המקוונים האלה מקפידים על ארגון והכשרת הצוות שלהם במהירות וביעילות, כך שתוצאות שיתקבלו באינטרנט יהיו מדויקות, מהירות והכי נכונות שיש.

בחו"ל, קיימות חברות הדרכה המאמנות את צוותי החברות קייטרינג חלבי לניקיון, היגיינה וסדר בארגון. אולי כדאי שחברות ההסעדה ירשו לעצמן לשלוח את השפים שלהם לחברת הדרכה כזאת למען שמה הטוב. בסיום ההדרכה מחולקת תעודת היגיינת המזון לכל אחד מהעובדים של חברות ההסעדה.

זה יכול להיות גם שווה לברר ולבדוק לגבי קורסים שכאלו במספר חברות המספקות הדרכה. רוב החברות מציעות מגוון רחב של דברים שלבטח ישמשו את צוותי חברות ההסעדה, כמו: קייטרינג חלבי ויאמנו את הצוותים בדרך הטובה ביותר. יש המון נושאים שימושיים אחרים לשקול, כגון; אכילת תזונה בריאה, הדרכת בטיחות אש וכו'. כל אלה הם השיקולים הראויים לכל אחד מהעובדים שבחברות ההסעדה. הם עשויים למעשה להיות מסוגלים לצאת מההכשרה שמספקים להם עם הרבה יותר כלים ונושאים למחשבה שלא ידעו כלל ובנוסף, כמובן, עם תעודת היגיינת מזון שהכרחית בכל עסק.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.