קייטרינג חלבי – מדחומים למקררים ומקפיאים

מדי יום ורגע, קיימות חברות קייטרינג חלבי שמתקיימות ומתפרנסות בעצם מהכנת אוכל עבורנו. חברות אלו עובדות בסביבת הכנת מזון בבתי מלון, מסעדות, בארים ומסעדות שבהן ניקיון והיגיינת מזון הינם בעלי חשיבות מרכזית וטוב שכך. חשוב מאוד לבחור מחברות אלה תפריט נכון וידוע לנו את מרכיביו. קיימים מספר מאפיינים בעת בחירת מרכיבי האוכל החל מחשיבותם, מדידת הטמפרטורה מהם מרכיבים שונים נמצאים, דיוק בציוד, וכלה ברזולוציה של טמפרטורת המקרר והמקפיא שלצורך כך יש מדחומים.

 

טמפרטורת מקרר ומקפיא, עבור חברות קייטרינג חלבי, היא בחשיבות עליונה. שמירה נכונה על טמפרטורת המקרר והמקפיא היא חשובה להיגיינה ולבטיחות המזון. בעקרון, טמפרטורה של 4 מעלות צלזיוס היא המקובלת לשמירה על מזון במקררים לתקופות קצרות. לתקופות ממושכות עדיף יותר להנמיך את הטמפרטורה ל- 2 מעלות צלזיוס.

הטמפרטורה המושלמת לאוכל במקפיא היא בין מינוס 18 מעלות צלזיוס למינוס 22 מעלות צלזיוס, כך גם החיידקים לא ישרדו בטמפרטורות אלה. טווח הטמפרטורות שצוינו הוא אמנם קטן אך מראה את החשיבות של שימוש במדחום טוב.

לא כל החיידקים במזון הינם מסוכנים, אומנם יש צורך להרוג אותם כדי שלא ייגרמו להרעלת מזון והריגתם חיונית אך ישנם חיידקים שאינם מזיקים. מכיוון שזהו קומץ מסוים עדיף להשמיד את כולם כמובן. רוב החיידקים מומתים באזור הטמפרטורה שבין 75 מעלות צלזיוס ו- 100. אם מזון ישרה בין טמפרטורת האפס ל- 75 מעלות צלזיוס אז יש סיכון גבוה להסלמת חיידקים, מה שבעצם אומר שיש להיזהר למשל בעת שימוש במיקרוגל וכאשר מחממים מזון כדאי להיות בטוחים לפחות שאין אזורים אשר נותרו קרים. חברות קייטרינג חלבי כמובן מודעות לכך ונקווה שימשיכו להיות מודעים לכך.

נקודות אלו מראות בבירור את הצורך החשוב מאוד להשתמש במדחום במקררים והמקפיאים תוך שליטה בטמפרטורות ומניעת צמיחת חיידקים.

החברות אמורות לבחור את המדחומים בקפדנות. לבדיקת הטמפרטורה של המזון נהוג להשתמש במדחום בדיקה. הוא יכול לבדוק את הטמפרטורה של המזון באופן פנימי בכל עמדה שהוא ניתן להשגה. כמו כל מוצר ביקום, גם למדחום בדיקה מגוון רחב לבחירה והוא בעל דרישות שונות, ישנם מדחומי כף יד, בגודל כיס ועוד.

עבור חברות קייטרינג חלבי ניתן למצוא גם מדחומים למקפיאים ומקררים שהם משוכללים ומשופרים. ניתן להתקינם או לתלותם בתוך המכשירים ולהם תכונות מתקדמות כמו אזעקות ומערכות התראת כוח. מדחומים אלו עמידים במים וניתן לרכושם עם או בלי תצוגות דיגיטליות כדי לשרת את צרכי השימוש.

עוד שיקול קריטי עבור מדחומים הוא נוחות שימוש. ניתן לרכוש את המכשירים המדויקים ביותר בעולם, לעומת זאת, אם לא משתמשים בהם נכון אז הם לא משרתים שום מטרה. מסיבה זו, חשוב להבטיח שחברות קייטרינג חלבי מקפידים אחר הוראות התקנת והפעלת המדחומים שמחד פשוטים ומאידך אינם קלים לקריאה.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.