קייטרינג חלבי – מוצרים וציוד

אם אתם מתכננים להתחיל עסק קייטרינג חלבי חדש, לבטח אתם תוהים מה הם המוצרים והציוד הנדרשים כבר מלכתחילה על מנת ליצור תשתית בטוחה ואמינה. ובכן, הדבר הראשון בעצם שאתם צריכים לעשות הוא להבין את הרעיון של עסק שכזה .

 

עסק קייטרינג חלבי דורש בישול כמות גדולה של מזון על בסיס קבוע . בדרך כלל, חברות ההסעדה מספקות מזון, לרבות אירועים, גם למשרדים ולחברות . הן נדרשות גם לשרת באירועים ובקבלות פנים שונות. הנה לכם רשימה של מוצרים וציוד שהנכם זקוקים להם כדי להתחיל בהצלחה עם עסק ההסעדה.

עסק הסעדה כרוך בשמירה על סוגים שונים של אספקה בהישג יד. לכן חשוב שהמטבח של העסק יהיה גדול מספיק כדי להכיל את כולם. כאמור, עסק ההסעדה, לעתים קרובות, דורש הכנת אוכל למספר גדול של אנשים. היבט נוסף של העסק הוא שאתם צריכים לבשל מגוון רחב של מזון טעים ומשובח לחך של לקוחות שונים. לפיכך, כעסק קייטרינג חלבי, אתם צריכים לוודא שיש לכם מטבח גדול שיכול להכיל כמה אנשים שיוכלו לעבוד באותו הזמן . מטבח גדול גם יגרום לעסק שלכם להיות מסודר בכך שכל הציוד יסודר באופן הנכון והנח ביותר לשימוש .

כלים אלמנטריים בעסק ההסעדה הם כנראה החשובים ביותר לכל סוגי ציוד ההסעדה. ישנם שני סוגים עיקריים של כלים, אלה המשמשים לבישול ולאלה המשמשים לשרת את המזון. תמיד צריך שיהיו בהישג יד סוגים שונים של כלים כמו סירים, מחבתות , כלי אוכל וכו', באופן אידיאלי , אתם צריכים לבחור כלים בגודל המתאים ביותר לעיסוקכם, בדרך כלל אלה יהיו הכלים הגדולים יותר. הרי שכלי גדול יותר יאפשר לכם לבשל את האוכל למספר גדול של אנשים באותו הזמן. כלים אלה צריכים גם להיות קלים לשטיפה וחסינים לחלוטין.

מלבד כלים בסיסיים, זה גם הכרחי שיהיו במטבח של העסק שלכם מספר לא מבוטל של סכינים, כפות, פומפיות, קרשי חיתוך וכלי בישול אחרים. עסק קייטרינג חלבי מחייב אתכם להיות מצוידים עם סוגים שונים של מוצרים ופריטים שהם חלק מתכנית התקנה של מטבח אידיאלי, אבל בקנה מידה הרבה יותר גדול. במידת האפשר, עליכם לרכוש ציוד הסעדה אמין, קל לשימוש וקל לשטיפה .

לצורך הבישול יש לרכוש גם דברים חשובים לא פחות מהפריטים מעלה, חשוב לרכוש מספר רב של כיריים, מיקרוגלים, בלנדרים ואביזרים חשמליים אחרים . בנוסף, אחסון של מזון הוא גם חשוב, אם לא החשוב ביותר, ולכן יש לרכוש מקרר גדול כבר בהתחלת דרככם בעסק. אגב, המיקרוגל חשוב כי יכול לשמש לבישול מואץ של מנות פשוטות .

בעסק קייטרינג חלבי יש מספר רב של פעמים שצריך לארגן ולערוך מזון ליותר מ- 200 אנשים בכל פעם. כבעלי עסק הסעדה, אתם צפויים להתמודד עם המצב הזה יום יום , והרי שתעשו הכל על מנת שכל אירוע יהיה הצלחה כל פעם מחדש, הרי כך תיצרו את שמכם הטוב. זכרו, שמספר המנות שאתם מכינים יכולות לגדול תוך זמן קצר וזו בהחלט משימה לא קלה ולכן הצוות שלכם צריך להיות מהיר ויעיל ביותר, כך שלא תהיינה טעויות. לכן אתם צריכים לוודא שיש לצוות שלכם את הכלים למטבח והמוצרים הטובים ביותר שיהפכו את המשימה שלהם קלה יותר, מהירה יותר וחלקה יותר.

אם תקחו לתשומת לבכם את כל הרשום מעלה, עסק קייטרינג חלבי שלכם בדרך הנכונה להצלחה.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.