קייטרינג חלבי – הבריאות שבניקיון

צוות המטבח צריך ללבוש סוגים מסוימים של בגדי קייטרינג חלבי לשמור על בטיחות והיגיינה בסביבת הכנת מזון. עבור בעלי ומנהלים בענף ההסעדה, בריאות ובטיחות היא שיקול מכריע. חברי הצוות עוברים הכשרה בנושאי בריאות והיגיינה במטבחים, אחסון מזון ושטחים המשרתים לעשיית המזון נשמרים נקי ובטוח ככל האפשר. הם לומדים את היסודות כמו: ניקוי וכיוון מקררים בצורה נכונה, בדיקת הטמפרטורה שלהם באופן קבוע, פקיחת עין על טריות התוצרת היא המפתח המוחלט להצלחה של מסעדה, מזנון או כל סביבתקייטרינג חלבי מסויים. היגיינה אישית אצל מי שמטפל או מכין אוכל הוא גם כן עוד תחום שבו יש להקפיד.

ישנם אמצעים פשוטים ומינימליים אשר על צוות המטבח יש לבצע, כגון: אחסון פלסטרים בהישג יד במטבח על מנת להדביקם ישר על חתך קטן מקיצוץ, חיתוך או כל ביצוע משימה אחרת, שטיפה וניגוב ידיים לאחר הפסקות בית שימוש ובכלל לפני התחלת ההתעסקות במטבח, התעטשות ושיעול הם גורמים בעייתים בסביבת מזון ועל כן להקפיד לחסום את החיידקים מהפה ולהפנות את הראש לכיוון שונה מזה של האוכל, לאחר טיפול בחומרי הגלם (בעיקר בשר, דגים, עוף וביצים) הצוות צריך גם לשטוף ידיים ביסודיות, כמו גם לשטוף משטחים וכלים המשמשים להכנת חומרים אלו על מנת למנוע זיהום. עליכם לחשוב שמספיק שרק סועד אחד ייחלה והרי שזה פוטנציאל לגרום נזק למוניטין שלכם כעסק קייטרינג חלבי למשך תקופה ארוכה של זמן. בסך הכל השאיפה של מסעדנים רבים וחברות הסעדה היא לרכוש את אמון הלקוחות ואת נאמנותם ולכן יעשו הכל על מנת לא להרוס אמון שנבנה. מערכת יחסים טובה עם הצרכנים עוזרת לראות אותם חוזרים לעסק פעם אחר פעם, לעתים קרובות ממליצים על המקום לחברים ולבני משפחה. סוג זה של "פרסום" של הלקוחות לא יסולא בפז. זה יכול עם זאת, גם לפעול נגד עסקים – סועד לא מרוצה יכול לייעץ לאחרים לא לטעום מה שלכם, בתור מסעדה, בית קפה או קייטרינג חלבי, יש להציע. חשוב כי את כל שאיפותיכם כעסק, בייחוד כשמדובר בלקוחות שלכם, גם צוות המטבח והצוות בכלל יראו וינהגו בהתאם. בשל הטכנולוגיה המודרנית, כמו האינטרנט, אלה שמרגישים בלתי מסופקים או שבאמת חוו חוויה גרועה של טעמים או ההיגיינה שבמזון שלהם, יכולים גם להשאיר ביקורות רעות באתרי אינטרנט שונים.

החברות המספקות ציוד לחברות ההסעדה ולמסעדות, לעתים קרובות גם מספקים בגדים לצוות העובדים בענף. צוות של מקום מסויים יצטרך בגדים שונים מצוות במקום אחר אך, לרוב, בעלי חברות שונות ייקחו לבוש פשוט ונח, חולצות עם לוגו שם העסק, בתוספת נעלי הליכה נוחות. ייתכן שמנהלים שונים אף ירכשו סינרים מרשימים ונוחים גם כן. בגדי קייטרינג חלבי עבור שפים שונים בהרבה, מסיבות מובנות של היגיינה בריאות ובטיחות בסביבת הכנת המזון, כמו: כובעים שונים לבשלנים באופן מקצועי וכל זה על מנת לשרת את אותה מטרה- הם מונעים משיער ולכלוך בו ליפול חלילה לתוך המזון אותו הם מכינים. ראוי לציין כי חלק מהשפים גם הציבו הרבה חשיבות בבגדי העבודה שלהם, הם מרגישים כאילו רק כאשר הם לובשים את בגדי השף שלהם – הם נהיים שפים מקצועיים.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.