קייטרינג חלבי – לאכול בידיים

היו זמנים כאשר אכלו עם הידיים והדבר נחשב ללא מנומס, לפחות בצרפת עד המאה ה- 18, שם גם חל איסור מוחלט על כך. מאז סוף המאה ה -18, הצרפתיים כבר התמכרו לאכול, כגון קייטרינג חלבי, בידיים החל מלאכול שתי פרוסות דקות של לחם שהיו או קלויים או מטוגנים ונמרחו עם תוספות שונות וכלה באוכל מבושל. הרי הם לא היו זקוקים למזלגות בשביל ליהנות מהפינוקים האלה.

 

נקרא לאוכל שאוכלים בידיים "מזונות אצבע" והם הפכו אף יותר פופולרי בערך בזמן שהאיסור נכנס לתוקף. בצרפת, האנשים כאילו התחבאו בברים ובבתי מרזח לאכול, לשתות ולשמוח, במרתפים שלהם ובעיקר בתיהם של אנשים שהיו מוכנים לספק מזונות אצבע שכביכול בלתי חוקיים. מזונות אצבע הפכו צורך כפי שהם מנעו פטרונים לעזוב שיכורים מדי ומלהיות לב על ידי הרשויות כך כריכים ופטריות ממולאות הצילו את היום כי הם יכולים להיות מוחזקים ביד אחת בזמן פטרונים החזיקו את המשקאות שלהם בשנייה שהם עברו חדר.

גם זה היה בערך באותו זמן מסיבות קוקטייל, קייטרינג חלבי, הפכו אופנתיות במיוחד בקרב הקרום העליון של חברה. זה נתן להם הזדמנות להשוויץ עם מתאבנים, לחמניות קוויאר, קוקטיילים מגוונים ופסטות שונות עד כמה שם. מאז, הם התפתחו להיקרא "עברו מתאבנים" ולבסוף להיותו "מזונות אצבע," אשר מוגשים בעממיות בבית, ומטעמים, במזנונים ובאירועים גדולים כמו חתונות. זה נוחות וגמישות שמזונות אצבע הם הסיבה העיקרית שאנשים בוחרים לערוך מסיבות קוקטייל מקריות ולא יותר מארוחות רשמיות מאז אוכל טוב גם מביא אנשים עם הין ובירה, שיחות חולין כיפיות ומעודדות. מגמת מזון אצבע בימים אלה אינה מוגבלת רק למסיבות קוקטייל או מפגשים. גם באירועים רשמיים כמו חתונות מתחילים לתפוס על מגמה זו במה שמכונה חתונות קוקטייל. במקום ארוחות ישיבה רגילות שמציעות מנות פחמימות, דגים ועוד, מוגשים קוקטיילים ומאכלי קייטרינג חלבי, המאפשרים לאורחים ולשתייה להתערבב בקלות.

כמו כן, יש רק משהו על אכילה עם הידיים שם שגורם להם להרגיש בנוח גם אם הם לבושים בחליפה מהודרת. בתרבויות מסוימות, אוכל במזלג יכול להרגיש מאיים שכן הוא כמעט כמו נשק. אכילה עם האצבעות או הידיים שלהם מעוררת חיבור נהדר, אפילו רואים את השפים שלהם מבשלים עם הידיים תוך אמונה שזה מאפשר להם להתחבר עם הלקוחות שלהם בצורה טובה יותר. לטענתם, מזון פשוט טעים יותר כשהוא נאכל עם תשוקה ואמונה ושום דבר לא גורם לך להרגיש שיותר מדרך על ידי אכילת מזונות אצבע. זה כנראה אחת סיבות לכך שיותר ויותר חברות קייטרינג חלבי מקצועיות כמו משלבות מזון אצבע לתפריטיהם, בנוסף ליכולת להציע ללקוחותיהם גמישות ומגוון בתפריט שלהם, זה איכשהו גם עושה את המסיבה בלתי נשכחת יותר שכן היא מוציאה את מחנק אוכל משובח הרשמי ובו בזמן, עונה עם הרבה טעמים ואפשרויות.

אז בפעם הבאה שאתם מתכננים אירוע ייתכן שתרצו לשקול הגשת מזונות אצבע בשילוב עם יתר המאכלים שיש לחברת קייטרינג חלבי להציע.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.