קייטרינג חלבי – השקעה כספית ראשונית

כמתבקש וכידוע, פתיחת עסק קייטרינג חלבי דורשת השקעה כספית מצידכם, אולם לא מעט אנשים חושבים שנדרשת השקעה גבוהה שזה לא ממש אמיתה. עסק הסעדה אינו מצריך תמיד השקעה כספית גדולה ובטחונות בצד על מנת לקבל את המימון הדרוש לכם. אך גם אם ההשקעה הכספית הנדרשת לכם אינה גבוהה כל כך זהו עדיין סיכון, אמנם סיכון זה מביא איתו הזדמנות לעשות הרבה כסף אך עדיין זה סיכון. אז לפני שאתם מחליטים להשתגע ואף למשכן את הבית שלכם, רק תזכרו לא להעז יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.

ציינו שפתיחת עסק קייטרינג חלבי לא מחוייב המציאות כי תדרוש הרבה השקעה כספית כי זה תלוי איזה סוג של השקעה כספית דרוש לכם בתור התחלה, דעו כי הינכם יכולים לפתוח עסק אפילו סביב 50,000 ₪, הפרסום שלכם יהיה בעלות סבירה ביותר של כ- 10,000 ₪ וכ- 40,000 ₪ על מנת להתחיל. במסגרת ההוצאות ההתחלתיות לעסק קיימת גם אגרה עבור רשיון עסק, אספקה וציוד. יש לפתוח חשבון המיועד אך ורק לעסק, תוך עריכת סקר בנקים כמובן, ולשכור שירותי הנהלת חשבונות, בהם גם רואה חשבון, על מנת לקבל הדרכה במיסוי ובכלל לעסק מתחיל וליווי שנתי הרצוי ביותר לכל עסק.

אתם רשאים לדרוש היתר שמתעסקים במזון גם לכם ולעובדיכם ורישיון למכירת משקאות, אם אתם מתכננים להגיש ולעבוד עם משקאות אלכוהוליים. זכרו, בעלות על עסק אומרת שאתם לא רק מתמודדים עם ההיבטים של קייטרינג חלבי כמו הכנת אוכל משובח אלא שאתם צריכים להיות רואה חשבון, מזכיר, מכין מס, איש מנהלה, שיווק / מכירות / נציג פרסום, וגובה חובות. אתם זקוקים לעזרה בביצוע באזורים אלה. חלק מהצד העסקי של המשימות כולל הנהלת חשבונות, תזמון ושיווק. אלה הם גם כמה הוצאות אחרות שאתם צריכים לשקול.

אתם יכולים לשכור חברה מעולה לתכנון, על סמך המלצות כמובן, שתעשה את כל המשימות העסקיות עבורכם או שאתם יכולים לשכור מישהו כדי לבצע משימות אלה עבורכם. יכולת לשווק את העסק שלכם היא המשימה החשובה ביותר, כך שאם אתם לא שוכרים חברה לשיווק כדאי שתהיו עם האישיות הנכונה כדי לפתוח עסק קייטרינג חלבי ולשווקו. במילים אחרות, אתם צריכים להיות "איש של אנשים". להיות איש של אנשים זה היכולת לדבר בצורה יעילה עם זרים כאילו הם מכרים. אתם צריכים לצפות את הצרכים של הלקוחות שלכם ולהיות מסוגלים להגשים אותם. תקשורת היא חובה!

אחד הפרמטרים, כשאומרים שפתיחת עסק הסעדה היא עניין יקר מכיוון שבעסק חדש לוקח זמן לראות רווח בעסק ולכן כדי מבעוד מועד לוודא שיש לכם מספיק כסף לחיות בזמן שהעסק שלכם מנסה לצוף מעל פני הקרקע.

עסק קייטרינג חלבי הוא בהחלט מאתגר, אבל יש צעדים שניתן לנקוט כדי להפעיל עסק מצליח. הקפידו לדבר עם בעלי עסקים אחרים ולראות את האתגרים, הקשיים והמכשולים שהם נתקלו ועדיין נתקלים. אם אתם עדיין מרגישים שאין לכם את כישורים הדרושים אז השכירו מישהו ובכל מקרה, כדאי לבחון למידת קורס, כגון: מנהל עסקים, שיעזור לעסקכם להצליח.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.