מזון למחשבה אודות קייטרינג חלבי

האם חברים שלהם ישתגעו על עוגת התותים או דני מעל סלט העוף הסיני שלך?

האם אי פעם לקח אותם מחמאות ללב וחשב: "מאחר שכולם אוהבים את הבישול שלי, אולי אני צריך להקים קייטרינג חלבי חלבי" ובכן, תחשוב שוב.

 

למרות שקייטרינג חלבי הוא אחד העסקים הקטנים הקלים ביותר להתחיל את, כי אתה יכול להתחיל במטבח שלכם, התחרות היא אכזרית ויש שיעור כישלון מדהים. למעשה, עצבנות הפרסית מלחמת המפרץ וקיצוצים בתקציב החברה ביטלו מספיק מסיבות חג בשנה שעברה לשים עשרות קייטרינג חלבי מחוץ לעסק בכל רחבי הארץ, על פי מומחים בתעשייה.

"אנחנו מרגישים שיש תפנית עכשיו," אמר אהרון דן, מייסד ושות הקייטרינג חלבי בניו יורק. "תאגידים גדולים יותר מרגישים שהם יכולים להוציא כסף קצת יותר בחופשיות."

דן ובן זוגה, ג'ים גיליאם, צופים רב קייטרינג חלבי טירון להסס כי הם לא מנהלים את עסק הקייטרינג חלבי שלהם כמו עסק.

"אתה צריך לרוץ בתוך העסק מאוד חזק," אמר דן. "ואת הזרקור על שירות הוא בהיר יותר מאי פעם."

כדי לשלוט בעלויות, רוב חברות קייטרינג חלבי קטנות מעסיקות קומץ של עובדים במשרה מלאה ולהסתמך על שפים חופשי חנית, מלצרים ומלצריות לצוות אירועים.

להיות טבחית מעולה הוא רק מרכיב אחד בעסק קייטרינג חלבי מוצלח. משם מספיק כסף כדי לעבור את השנה הראשונה הוא האתגר הגדול ביותר. זה עלול לקחת חודשים להזמין המפלגה שלך הראשונה רווחית ושנים לבנות מוניטין טוב. לפני שתבצע המוס הראשון שלך, להיות בטוח שאתה הקים יחסי עבודה טובים עם ספקי ציוד להשכרה וספקי מזון. בלעדיהם, אף אחד לא יהיה טעם ביס.

"אתה צריך שתהיה לו תשוקה אמיתית ורצון עיקש להצליח, אחרת מאשר רק אוהב לבשל," אמר ג'נט רוזנר, מייסד , אירועים מיוחדים קבוצה, בגן גרוב. "אתה לסבול דחייה עצומה בעסק הזה," אמר רוזנר. "יש רגעים שבו הוא כל כך נורא שאתה לא יכול לסבול את זה. אז, בזמנים אחרים, חלונות של שמחה להיפתח."

כמו רוב הקייטרינג חלבי המוצלח, רוזנר התחיל לעשות משהו אחר. למרות שהיא תמיד רצתה להיות שף, היא למדה במכללה עסקית ועבדה כמנהל שיווק עוזר לרשת מסעדות גדולה. כאשר בחברה אחרת, היא עברה מעל לקידום חשבה שמגיע לה, רוזנר בערבות.

חמוש עם תכנית עסקית, היא הרימה את 55,000 $ ממשקיעים פרטיים כדי להתחיל חברתה קייטרינג חלבי.

היום, החברה 4 1/2 בת של רוזנר חותרת בין 20 ל 30 אירועים בכל חודש, החל מארוחות פרטיות אלגנטיות לפיקניקי חברה. למרות שהחברה שלה היא עסוקה, היא מודה שהתחרות היא קשה.

כל קייטרינג חלבי מוצלח מנסה להגדיר את עצמו בנפרד מחבילת. ריק רויס ​​של אלי מתאר את עצמו כ" קנאי ברביקיו. " הוא מגיע ללקוחות חדשים על ידי השתתפות בפסטיבלי מזון והזנת תחרויות ברביקיו. רויס, יליד דטרויט, הלך מעבר לקייטרינג חלבי לבקבוק הרוטב שלו ריק רויס ​​ הצלעות למכירה בסופרמרקטים הכוללים גלסון של . הוא גם מוכר 250 פאונד, גריל ריק רויס ​​הסופר ש ארון בגודל ללקוחות שלא יכול לקבל מספיק מצלעות אלה.

כדי לשמור על קשר עם הביקוש לצלעותיו, הוא מקווה לפתוח מיקום ממסעדה. "אני יודע שיש ביקוש, כי זרים שכבר טעמו תכנית הבישול שלי אצלי בבית ורוצים לאכול ארוחת ערב," אמר רויס מנהל קייטרינג חלבי

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.