קייטרינג חלבי – מידע תמציתי על עסקכם

שאלו את עצמכם האם כולם אוהבים את האוכל שלכם, האם אתם יוצרים מאכלים אשר אנשים מדברים עליהם ואחר כך פתיחת עסק קייטרינג חלבי יכולה להיות רק פריצת הדרך שאתם צריכים. הרי שאם אתם יצירתיים וכשרונים למה לכם לעבוד וליצור משהו אחר, זה הזמן להפנות את כל המרץ והרעיונות שלכם למשהו שאתם באמת אוהבים. להיות הבוס של עצמכם יכול להיות מאתגר, הפעלת עסק קייטרינג חלבימשלכם ייתן לכם הזדמנות של פעם בחיים ולהוכיח לעצמם במה שאתם באמת מצטיינים. הגבולות היחידים אשר ממוקמים בעסקכם הם רק על מה ומי אתם מציבים אותם.

 

העסק מספק שירות אירוח לאירועים, חתונות קטנות או גדולות, טקסים, או אפילו ארוחות ערב ומסיבות פרטיות. אירוע חברתי, כגון: כנסים, מפגשים, ערבי גיבוש עובדים ע"י מעבידם ואחרים מחפשים את השירותים של העסק שלכם.

החלק החשוב ביותר של כל עסק פעיל הוא צבירת לקוחות. הדבר האידיאלי לעשות הוא לשכור איש מכירות ושיווק עם אישיות גדולה בעסקי קייטרינג חלבי, אם אתם לא בעניין של מכירות ושיווק שכזה עליכם לדעת שאתם מתמודדים עם לקוחות שונים, כגון: מנהלי חברה, מתכנני אירועים לחוצים, כלות עצבניות לקראת יומן הגדול וכו' ולכן עליכם לקחת בחשבון אדם שיתעסק בעניין המכירה והשיווק, זה עשוי להיות טוב מאוד, אדיב, מוריד את רף הלחץ שלכם וחוסך לכם זמן.

המרכיב העיקרי לסגירת עסקה היא לשכנע את הלקוח כי האירוע יהיה בלתי נשכח, המזון יוצג באופן ייחודי, מוקפד ויוגש במהירות.

שיתוף פעולה עסקי של עסקכם עם גורמים חיצוניים יסייע בהגדלת עסק. חברות קייטרינג חלבי מצליחות להציג את עצמן בפני אנשים ועסקים אחרים המעורבים בתכנון המסיבה והאירוע. מדובר על עסקים ואנשים טובים בתחומם, כגון: שפים, מתכנני חתונה ומתכנני אירועים בכלל, שוזרי פרחים, אספקת ציוד וריהוט לאירועים, שומרים וכו'. על מנת לבנות מערכת יחסים עם עסקים כאלו עליכם לוודא שיש להם כרטיסי ביקור, קטלוגים, תיקי עבודות והמלצות. לעניין הקינוחים כדאי לבדוק בקפידה מה קורה עם האנשים העוסקים בכך מכיוון שלעיתים קרובות אנשים ייבחנו את טעם הקינוחים שלכם וכך בהתאם ימליצו לאחרים ויזכרו לכם על כך לטוב ולרע. כדאי להיפגש עם הספקים השונים ולדאוג לדיוק בכל הפרטים אפילו הכי קטנים.

ההישג שלכם עם קייטרינג חלבי יקושר ישירות לכוח התכנון שלכם וביצוע התכנית. שלושים אחוז בעסקים האלו הוא האוכל והשאר הולך למשלוח, הובלת מזון, בתור השכרת ציוד וכו'. אתם צריכים להבין בדיוק, בכתב, מה הלקוח שלכם רוצה ולספק את זה באופן המשקף בדיוק את מה שמקובל על הלקוח ובאופן חיובי. כישורי הארגון שלכם ממש נחשבים כאן.

כדי להצליח בעסק הזה אתם חייבים לסדר את משימותיכם לפי סדר עדיפויות ולהקדיש מאמץ ואת המיטב כדי להשלים כל משימה בהצלחה. הציגו התלהבות ומשמעת על מנת לשאוף תמיד לשמור על הלקוחות מרוצים. צריך סבלנות והבנה בכל עת ולעשות את המיטב בכל מצב ועסק קייטרינג חלבי שלכם יהפוך למעין מותג בכיר.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.