קייטרינג חלבי – מותאם לכלכלה שלנו

למרות שכלכלת המדינה שלנו די קשה, עדיין כדאי לחשוב על הזמנת קייטרינג חלבי או לאכול בחוץ מדי פעם. אם אנחנו מחליטים להזמין מזון וגם בהחלטה לשבת במסעדה, הדאגות הראשונות שלנו הן הטעם של סוגי פריטי המזון המוצעים, האיכות של ארוחות וכמובן – העלות.

לא פחות חשוב הוא עניין שירות הלקוחות אשר במסעדה או שירות לקוחות של קייטרינג חלבי. חובה על עסקים שונים להפעיל שירותי מומחים באופן שבו שרות הלקוחות ורצוי שבאופן עקבי, הרי שהשירותים הטובים ביותר בעסק יהיו בעצם הרושם הראשוני שלהם מהם שאותו נזכור להרבה זמן. אם אתם פוגשים נותן שירות בפעם ראשונה כדאי לשים לב לנקודות רבות, כגון: שהשירות באמת צריך להיות במהירות, על האוכל המוצע להיות טרי, שירות נעים/חייכני ומסביר פנים וטיפול בלקוחות כאילו הם מלכים.

עלות מזון הוא בהחלט עניין, היא לא צריכה להיות גבוהה מדי וגם לא נמוך מאוד. אם עלות המזון זולה אז הצרכן יחשוב כי המזון אינו באיכות כלל והשירות אינו משביע רצון ואם העלות גבוהה מדי לצרכן הממוצע לא יהיה את אמצעי התשלום לממן ארוחה שכזאת. לכן, שמירה על המחיר ממוצע כדאי לעסק קייטרינג חלבישיכול לייצר רווח ממנו.

יש בהחלט דרך חלופית למשוך לקוחות פוטנציאליים והיא הנחה ייחודית בזמנים בהם העסק לא פורה במיוחד ובעונת חגים שבהן גם תחרותיות רבה.

אחד מהדרכים של העסקים להגדיל רווחים כי דרך ההיגיינה, אם מסתכלים על זה בצורה עקיפה. הרי שאם קיימת הקפדה עקבית בהגיינה הלקוח שם לב לכך. החל משטיפת ידיים ולבישת כפפות ועד לאחסנת בשרים, פירות, ירקות וכו' במקום הראוי לכך.

הרי שבסופו של דבר כדאי ומומלץ לעסקים להשתית את עסקם, בין אם מסעדה ובין אם קייטרינג חלבי, על הגיינה, אם תהא תחלופה של אוכל זה אומר כי האוכל משובח ונרכש על ידי לקוחות רבים שבעי רצון. שפים רבים צריכים לשמור על זהירות מיוחדת בעת הכנת אוכל והגשתו, שימוש בסינר מותאם אינו דבר של מה בכך וחבישת כובע שף מאפשר מניעת קטסטרופה בנפילת שערה לאוכל הלקוח שזהו דבר בלתי נסלח ובלתי נשכח שלא יכול להיכנס לרזומה של עסק מסויים. אגב, בדרך כלל הצלחות, מזלגות, כפיות ושאר פריטי האוכל האחרים המשמשים את העסק, צריכים להיות מעוקרים באופן קבוע לפני בישול מזון. נקיון משטח העבודה בעסק להסעדה לעתים קרובות לחלוטין מאפשר עבודה קלה, זריזה ובטוח שבריאה.

אם אתם אנשים שדי מודעים לבריאות, אתם חדשים במסעדה מסויימת או בבחירת שרותי קייטרינג חלביואתם לא מבינים או רואים שום דבר על הגיינת העסק אז אתם יכולים לשאול אותם לגבי תעודות היגיינה וכשרות שאותן מקבלים מהמדינה.

כך אנו למדים כי הגיינה בעסק הנותן שרותי הסעדה אחראית לכלכלת העסק וכך, בעצם, ברגע שכלכלתם תהא טובה אנו, בתור לקוחות רק נרוויח מכך, בייחוד במחיר.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.