קייטרינג חלבי – טעות לעולם חוזרת

חברות קייטרינג חלבי נדרשות לעתים קרובות לספק ארוחות צהריים עסקיות וארוחות לאירועים רשמיים אחרים לחברות שונות וביניהן גם מקומות העבודה שלנו. אלה הם אירועים שבהם הן פשוט לא יכולות להרשות לעצמן שדבר מה ישתבש. הרי האוכל הוא משהו שכולנו אוהבים ובטח בכינוס מסויים בו גם מציגות חברות קייטרינג חלבי את מעדניהן ולכן, התמקדות בו היא חובה.

 

להלן מספר טעויות שחברות ההסעדה יעשו הכל כדי למנוע מלעשותן.:

• הכנת התנאים ברמה גבוהה-

ייתכן שהן תוהות מדוע הן צריכות להיות מודאגות, מכיוון שבאחריותן לעמוד בציפיות של כל סועד וסועד במזון שהוא מכניס לפיו. זה החובה שלהן לראות שאין כל מחדל היגייני או זיהומי במזון, מה שיכול להיות מטרד תברואתי. לפיכך, עדיף שהחברות יימנעו ממאכלים מסוימים, כגון: לבדוק את רמת האלרגן במרכיבי המאכלים השונים. ישנן חברות קייטרינג חלבי שאף שואלות את המארחים, באירועים קטנים, האם אחד מהמתארחים אלרגי למאכל מסוים, אבל זה לא אפשרי במקרה של ארועים גדולים.

• סידור תבניות וצלחות המזון-

זה לא נוח ולא יפה כאשר הצלחת של הסועדים נראית במעין בלאגן נוראי. כאשר מזון, כמו: תוספת, ספגטי או סלט מסוים עם רוטב, מרוחים אחד על השני בצלחת הרי שמראה זה אינו יוצר תיאבון. לכן, על החברות לוודא סידור צלחת ראוי שיכול להכיל ביופי ובנוחות את כל אורחים בזמן שהם אוכלים את הארוחה שלהם.

• מקצועיות-

מקצועיות היא בעצם המוניטין של חברות קייטרינג חלבי, בעוד שיש גם כמה אפשרויות שיכולות לעשות רושם רע, ישנן דרכים שונות להיראות מקצועיים. במידה וכל סועד קיבל סוגים שונים של מאכלים, כגון: דג, פסטה ,פשטידה ועוד, ואכל בהנאה מרובה כל אחת מהן- הרי שזה בעצם מראה את רמת המקצועיות של החברות. חברה שכזאת תקבל המלצות לטווח הארוך.

• הוספת אלכוהול-

ישנן חברות אשר משכירות חברות הסעדה לאירועים קטנים אשר מבקשות גם אלכוהול עם הסעודה. כמה כוסות של אלכוהול היא כמובן לא רעיון הכי טוב שבעולם אם כי הן מתאימות לאירועים רשמיים. אם הן עדיין רוצות אלכוהול באירוע שלהם, חברות קייטרינג חלבי יארגנו זאת ואף יתריעו.

• איכות המזון-

אוכל מגעיל הוא הדבר האחרון שמארחים צריכים ורוצים להגיש לאורחים שלהם. ברור שאף אחד לא אוהב לקבל מזון שמרגיש כאילו הוא סתמי, כאילו בושל וחומם במיקרוגל. עם זאת, זה לא אומר שהמארחים צריכים לשכור חברות הסעדה יקרות ביותר, לא תמיד הן מספקות את המזון המשובח והטעים ביותר. כדאי שהמארחים יארחו טעימות לפני האירוע שלהם על מנת למנוע אי נעימויות. אוכל רע יכול ליצור רושם רע מאוד, אשר עשויים לפגוע בסופו של דבר בעסק חברות ההסעדה.

הנקודות שהוזכרו לעיל הן חשובות מאוד אשר כדאי שיילקחו בחשבון על ידי חברות קייטרינג חלבי. על חברות השוכרות חברות הסעדה לזכור כי מעבר לעסקים, האורחים שלהם ידברו וידונו גם על האוכל הנכנס לפיהם.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.