קייטרינג חלבי – בניית תפריט

פיתוח מבחר תפריטים לחברת קייטרינג חלבי, שזה העסק שלכם, יכול להיות מאתגר. במידה מסוימת אתם יכולים לשאול את הלקוח לגבי ההעדפות שלהם, אבל משם אתם לעצמכם. תצטרכו לבוא עם היצירות שלכם בתפריט שגם יתאימו לדרישות הלקוח. לקוחות מסוימים עשויים שלא לדעת מה הם רוצים בכלל וייתכן שצריכים להראות להם מגוון רחב של אפשרויות בתפריט.

הנה כמה רעיונות תפריט קייטרינג חלבי כדי שתוכלו לשקול בתשומת לב רבה את הדברים והפרטים שעומדים מאחורי בניית תפריט.

 

תחשבו על האנשים שישתתפו, הסוג של מזון שהם עלולים לרצות ואיזה סוג של נפח הם יכולים לצרוך. דברים שייתכן שתצטרכו לחשוב אפילו על גיל, מין, תרבות ורקע חברתי כלכלי ולא פחות חשוב- לדעת האם האירוע יהיה פורמלי או מזדמן.

לכל אירוע יש את העיתוי שלו, בין אם אתם מגישים מנות מתאימות לארוחת בוקר, ארוחת צהריים, ארוחת ערב, קינוחים – כל אלו יהיו תלויים באיזו שעה ביום האירוע מתוכנן .

ייתכן שיהיו לכם לקוחות שבראש האירוע שלהם יהיה נושא מוביל והם יירצו שתעבדו איתם על כך. תקציב הלקוח הוא חלק חשוב מאוד בעל משמעות והשפעה רבה בבניית במונחים שלתפריט ושירותי קייטרינג חלבי. התקציב יקבע את המרכיבים שאתם יכולים להשתמש בהם, באילו כלים אתם יכולים לשרת ובאיזה כמויות אתם יכולים לשרת אותם.

עבודה מתוך סכום ממוצע שאתם מצפים להאכיל את האורחים תעזור לכם לתכנן את תפריט. אתם צריכים לוודא שאתם מכינים את המנות המתאימות, כי לתת בלי שיש יותר מדי שאריות מזון שעלולות להתבזבז – כולם יהיו מרוצים.

יש חברות שלהן הנחיות לכמות מזון הדרושה לכל ראש. לדוגמה: הן עשויות להעריך שהדג הממוצע יכיל 180 גרם, פחמימות 180 גרם (תפוחי אדמה, אורז או פסטה), 160 גרם של ירקות ו- 80 גרם של סלט. לכל בעל עסק דעה אחרת כך שניתן לבצע התאמות ברגע שאתם יודעים מה אתה עושים.

מקום הכנת המזון יקבע דרך איזה ציוד יש לחברת קייטרינג חלבי, דרכי גישה למקום האירוע ובכך מה מאכלים שהיא תהיה מסוגלת ליצור. אם היא מכינה אוכל באתר האירוע אז לא יהיה לה את הטרחה של העברת המזון, הכלים וכל השאר ואם היא מכינה אותו מהמטבח המסחרי שלה אז היא מסוגלת לעשות יותר מאשר אם היא תשתמש במתקנים שאתם לא מכירים.

המזון צריך ללכת יחד במגשי הגשה או צלחות באופן שהוא יהיה מחמאה אחד לשני בכל הקשור לטעם ומשיכה ויזואלית. תפריטים לאירוע גם צריכים להיות מתוכננים בשילובים הנכונים, כך שיש להם את התפריט הכולל את האיזון הנכון של דגים, מוצרי חלב, פירות, ירקות , פחמימות ושומנים.

כל מקום להציג ולהגיש את המזון הוא אפשרי, חברת קייטרינג חלבי רק צריכה לדעת כיצד לתת לאנשים שונים את כל המגוון שלה, בצורה רהבתנית לעין ובטח שלחך.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.