קייטרינג חלבי – שיקולי חברות ההסעדה

ארוחות צהריים הן אחד מעסקי מזון הגדולים שמספקות חברות קייטרינג חלבי, הן נותנות את הצרכים בדיוק כפי שאנשים רוצים ומכינים לארוחות כיד המלך באמצע היום . הן יכולות לספק ארוחות צהריים ללא מתח ולחץ שאדם פרטי היה שורה במצב זה, במיוחד עבור קבוצה של אנשים שנמצאים בפגישות כמעט כל היום ואין להם זמן לצאת ולאכול. הן גם הטובות ביותר כאשר יש אירועים וכינוסים מיוחדים המתקיים בצהריים שזהו בעצם יכול להיות הזמן הזמין ביותר עבור אנשים עסוקים לאכול.

 

ישנם שני סוגים בסיסיים של שירותי קייטרינג חלבי. הראשון הוא בישול מקומי- הכנת אוכל, בישול והגשה שמתבצעים באותו מקום שבו יתקיים האירוע . הסוג האחר הוא בישול נייד- הכנת אוכל מוכן ומבושל במקום אחר והבאתו למקום הארוע תוך התארגנות הציוד הנדרש.

טיפולוגיה האחרת של שירותי הסעדה כוללת אירוע לכנסים ומסיבות מיוחדות, אירועים עסקיים , אירועים ניידים ואירועים תעשייתיים. בהסעדה לאירועים מיוחדים החברות מגישות אוכל בצדדים, בסגנון בופה, בקנה מידה גדול . הסעדה לארועים עסקיים מתמקדת במתן מזון לפגישות עסקים, כנסים, והדרכות . הסעדה לאירועים ניידים מצד שני היא מעין חוזה חופשי ועל חברות קייטרינג חלבי לנוע ממקום אחד למשנהו עם המאכלים המוכנים שלהם והסעדה תעשייתית מספקת את הארוחות היומיומיות למוסדות שונים, כגון: בתי ספר, בתי חולים ומוסדות אחרים.

חברות הסעדה תמיד צופות את כמות המנות והציוד שעליהן להכין, מרגע הגשת מנה מסוימת ועד כשאנשים מגיעים כבר לקינוחים. הן גם לוקחות אחריות על סידורי השולחן, כמו גם את הציוד הדרוש לאירוע. תשומת לב רבה ניתנת לתפריט שהוא השיקול החשוב ביותר בעסקי ההסעדה.

חברות הסעדה גם שוקלות את הסגנון של ההגשה, כמובן תוך התייעצות עם מזמיני הארוע. הסגנון תלוי בסוג של הארוחות המבוקשות על ידי הלקוחות ואת המקום שבו על האוכל להיות מוגש. שירות קייטרינג חלבי לארוחת צהריים כמו גם לאירועים אחרים עשוי להיות בסגנון ישיבה או מזנון / בופה. סגנון ישיבה נלקח בחשבון כאשר מקום הארוע קטן מדי עבור מספר רב של אורחים. אחרים מעדיפים סגנון בופה הן כי האוכל מוגש לפניהם והן חשיבת אנשים מסוימים שזו קלאסה. עם זאת, מאחר שבסגנון ישיבה יהיו מלצרים כדי לשרת את האורחים, העלות של ארוע שכזה יכולה להיות מעט יקרה.

סגנון המזנון נלקח בחשבון כאשר המקום הוא מרווח או כאשר לאנשים יש זמן לעמוד וליישר קו . בסגנון זה , האורחים יכולים לבחור מתוך מגוון רחב של תפריטים על השולחן והם יהיו אלה שיקבעו את המזון שהם יכולים לצרוך. עלות של ארוע בסגנון המזנון היא נמוכה יותר בהשוואה לארוחה בישיבה.

קייטרינג חלבי הוא עזרה גדולה כמעט לכל האירוע. הוא מאפשר עריכת והצגת ארוע בצורה הטובה ביותר ומונע טרחה רבה לאנשים פרטיים.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.