קייטרינג חלבי – אלרגיות

עבור רוב האנשים, ארוחת צהריים או ערב בפגישה עסקית הוא אירוע שגרתי. זו יכולה להיות הפסקה מלחצים עסקיים והזדמנות לפגוש עמיתים ולקוחות פוטנציאליים בסביבה רגועה. מזון הוא בדרך כלל מספק הפוגה, בייחוד אם נעשה דרך קייטרינג חלבי.

 

עם זאת, עבור מיליוני אנשים, ארוחה מחברת הסעדה גורמת לחשש מה, לאנשים האלה יש בין אם חוסר תאבון למזון או אלרגיות מזון, מזון שאינו מזיק לרוב אנשים יכול לגרום לאחרים אי נוחות, ובמקרים קיצוניים אף להיות קטלני.

לפי דברי הדיאטנית פליסייה בוש, דוברת של איגוד התזונה האמריקני, כ- 2 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מבעיות תזונה או אלרגיות למזון מסויים, אבל אחוז הרבה יותר גדול מאמינים שיש להם בעיות עם מזונות מסוימים ומגבילים את התזונה שלהם גם אם מדובר בהזמנת קייטרינג חלבי.

היא סבורה כי הפרעות אכילה הן תגובה שלילית הנגרמת על ידי אכילת מאכלים מסוימים בכמויות מעל הסף שאדם יכול להכיל. ליקויים אנזימטיים הם בין הגורמים השכיחים ביותר של הפרעות אכילה, לדוגמה: לקטוז, אנשים מסוימים לא צריכים את האנזים לקטאז, הנדרש לעיכול חלבונים וחלב, מבחינתם, מוצרי חלב עלולים לגרום כאבי בטן. סרפדת, עיניים דומעות ואפים נוזלים.

לעומת זאת, לפי דברי ד"ר דונלד ליונג, ראש אלרגיה ואימונולוגיה ילדים בבית המרכז הלאומי ואימונולוגיה ורפואה הנשימה, בדנוור, לאלרגיה למזון יש בסיס חיסוני, כלומר המערכת החיסונית של אנשים מסוימים מגיבה לחומרים מסוימים, בדרך כלל לחלבונים במזון, כאילו היו מסוכנים ומנסה להרוס אותם.

כ- 1.2 מיליון אמריקאים אלרגיים לאחד או יותר מסוגי המאכלים השונים, על פי האקדמיה האמריקנית לאלרגיה ואימונולוגיה, כאשר אנשים אוכלים מזון להם הם אלרגיים הבעיה היא שהתגובות עשויות לכלול בעיות בדרכי הנשימה העליונה, אקזמה, קלקול קיבה, התקף אסתמה, או אפילו מסכני חיים וגורמים להלם אנפילקטי.

מזמיני קייטרינג חלבי צריכים וחייבים, לפני האירוע, לשאול על אנשים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים ולברר עם החברה מה יוגש, לא צריך להתבייש לבקש מאכלים ספציפיים.

רוב העוסקים בהזמנות מחברות ההסעדה, מודעים לעניין צרכים תזונתיים מיוחדים של אנשים ומבקשים מהם ליידע אותם על מנת למנוע אי נעימויות.

חשוב לדעת שהתגובות למאכלים מסוימים בעייתיים, הן בדרך כלל דומות מפעם אחת לאחרת, הן עשויות להשתנות בחומרתן, אם כי, תלוי בכמות שילובים של מזונות נאכלים וגורמים אחרים.

מתכנני ישיבות רבים מנסים להתאים את המנות לאורחיהם על ידי שמירה על ארוחות פשוטות. ישנם מתכננים הדוגלים שאם צלחו את הפעם הראשונה בבחירת המאכלים והכל עבר בשלום אז פשוט להמשיך באותו קו הזמנה מבלי צורך לגוון במאכלי קייטרינג חלבי.

כמה שמתכנני האירועים יהיו מודעים לאחריות שלהם בהגנה על האנשים להם הם מספקים את הארוחה, בייחוד על אנשים עם רגישיות קשות למאכלים, כמו גם על איכות האוכל, כך ייטב לכולם.

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.