עשרה דברים שמרכיבים קייטרינג חלבי טוב

כמו קריירות רבות , קייטרינג חלבי לוקח שילוב של כישורים מקצועיים, עבודה קשה ,וחושים חדים כדי להצליח . אמנם יש הרבה במשותף בין להיות שף קייטרינג , להתמודד אתגרים רבים נוספים . קייטרינג חלבי צריך לטפל בעניינים כגון עסקים יחסי חשבונאות , שיווק ולקוחות , בנוסף לדאוג לאיכות של המזון .

 

ספריות מקוונות כמו בישול הדרכה כוללות מגוון של קורסים מותאמים במיוחד לאנשים הנכנסים שדה תחרותי זה . מציאת דרך להתבלט , ולשלב הבנה עסקית קול עם חזון הקולינרי השראה , הוא חלק גדול של האתגר . אבל לאחר מכן ,קריירת קייטרינג מוצלחת היא קדימה .

בישול
ברמה הבסיסית ביותר שלה , קייטרינג חלבי הוא על כל אוכל . לא משנה כמה יפה המקום מעוצב בקפידה או איך הגדרות המקום מסודרות , לקוחות לא יחזרו אם המזון הוא נורא . אתה גם צריך מספיק ניסיון בישול לעשות החלפות מתכון , תפריטי תכנית , ובבטחה להכין , לחמם ולהעביר כמויות גדולות של מזון .

בטיחות מזון

קייטרינג טוב (והצוות שלו  ) צריכים להיות מודעים ולציית לחוקי בטיחות במדינה שלהם בפרט . מנהל המזון והתרופות הוא אחראי על תקנות בטיחות מזון בכל רחבי מדינה ומדינה . הכשרה נוספת בתחום זה מוצעת מוסדות קולינריים רבים ומכללות מקומיות .

שירות לקוחות

קייטרינג עובד עם לקוחות לעצב תפריט. להיות אדיב, מנומס, ודיפלומטי הכרחי, כפי שאתה יכול צריך לשכנע לקוח להחליף מרכיב או לשנות צלחת. מיומנויות תקשורת ואנשים טובות הן גם חיוניות לבניית רפרטואר הלקוח וקייטרינג אירוע מוצלח. לקוח מרוצה הוא ההמלצה הטובה ביותר, ומילה של הפה נשארה חלק מהפרסום האפקטיבי ביותר שם בחוץ.

גמישות ויצירתיות

מתכונים ייתכן שיצטרכו להיות מותאמים להתמודדות עם אלרגיות למזון, ושיטות בישול ייתכן שתהיינה צורך לשנות כדי להתאים לדרישות תזונתיות דתיות או העדפות אישיות. אדם דמיון ויכולת הסתגלות יהיה מסוגל לנצח במצבים אלה, ולטעת אמון בלקוחות שלהם בתהליך.

מנהיגות

קייטרינג חלבי יש לנהל צוות של טבחים, שרתים, מנקים, ומדיחי כלים, תוך הבטחת צוות שלהם היא מודעת ללוחות הזמנים שלהם, מקום הגדרות, מנהגים משרתים, ותקנות בטיחות מזון. זה יכול להיות גם צורך לספק כיוון וייעוץ ללקוחות.

מוטיבציה

קייטרינג חייב להיות נלהב ויזום, כדי לקדם את עצמם ולהביא בעסק. בזמנים העמוסים ביותר של שנה, קייטרינג יכול לעבוד שעות ארוכות, שבעה ימים בשבוע שדורש כושר גופני,. חשוב גם עבור קייטרינג להניע עובדים של אחד (ולהישאר מוטיבציה עצמם) ברגעים שבם העסק הוא איטי.

תכנון פיננסי

תנודות עבודה היא חלק מהעבודה. תקופות לעתים קרובות עסוקות, כגון סופי שבוע ובחגים, חייבת להיות מאוזנת עם הזמן של שנה כאשר העסק מחלחל רק ב. היכולת לתכנן מבחינה כלכלית ומזג אוויר ההאטה חשובה במיוחד לקייטרינג.

ניהול עסקי

יותר מסתם בישול, קייטרינג חייב להיות עסק רווחי. המשימות הניהוליות בעסקת קייטרינג עם שירותי תמחור, חשבונאות, מסים, ניהול עובדים, הזמנת אוכל, וארגון לוחות זמנים ותקציבים.

שיווק

האוכל שלך עשוי להיות טעים מאוד, אבל הטלפון לא יצלצל, אלא אם אנשים יודעים עליך. מקבל לב העסק שלך הוא חשוב ובקייטרינג, רשת טובה של אנשי קשר חיוני. אתה צריך לשמור על קשר עם פרחים, מארגני מקום, מתכנני אירוע ומגוון שירותים אחרים שנדרש כדי למשוך אירוע גדול, אבל זה פועל גם הרשת של הפניות שלך.

תשומת לב לפרטים

קייטרינג חלבי עשוי גם להיות אחראי על חלק עיצוב, סידורי שולחן והצגת מזון. הגדרה, ריצה וניקוי חדר האוכל כל הנפילה מתחת למשימה של קייטרינג. הנה שבו אתה יכול להרשים את הלקוח ואת כל האורחים שלך – שהם כולם הלקוחות הפוטנציאליים את עצמם.

לוקח זמן ללמוד את תחום ההסעדה וללמוד על האתגרים המיוחדים שלה ודרישות יכול לעשות את כל ההבדל בין הכישלון להצלחה. אם אתה אוהב בישול, אינטראקציה עם אנשים, ויש לי כשרון למסיבות, קריירה כקייטרינג עשויה להיות בחירה טובה עבורך.

באדיבות קייטרינג חלבי מרנג

 

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook

לפרטים והזמנות: ורד- 054-4705528 | אלמוגית- 054-2275567 | רח' היוצרים 3, לוד.